AKTUALITY

Podpořte nás, když nakupujete!

Přidali jsme se do projektu GIVT.cz. Pokud nakupujete na internetu – od svetru, přes parfém, televizor, dovolenou a nebo si objednáváte jídlo domů – můžete nám pomoci. VÍCE ZDE

Pouť k Milosrdné Panně Marii

Ve dnech 12.-13. srpna se v Hrabyni konala Pouť k Milosrdné Panně Marii. Prodávali jsme naše hrabyňské oplátky se širokou škálou příchutí a ruční práce chráněných dílen.

Na mši svatou za obyvatelé a zaměstnance rehabilitačního centra, která se konala v sobotu v 15.30  byla zabezpečená přeprava pro osoby na invalidním vozíku. 

 

Projekt Pošty Partner v Polance nad Odrou podpořil Klastr sociálních inovací a podniků SINEC

 Projekt Pošty Partner v Polance nad Odrou podpořil Klastr sociálních inovací a podniků SINEC  společně s Moravskoslezským krajem. 
Finanční prostředky budou využity na dovybavení střediska poštovních služeb a obchodu. 

Den obce Mokré Lazce

Dne 24.6.2017 v Mokrých Lazcích se konal den obce. Přijali jsme pozvání na prodej našeho zboží a prezentace našich služeb.
Dobrovolné vstupné ve výši  1987,- Kč i v tomto roce nám bylo věnované jako dar obce, příspěvek na naše potřeby.
Děkujeme!  Foto zdde

Boží tělo

Dne 15.6.2016 v kapli Charitního centra sv. Kláry byla ke svátku těla a krve Páně sloužená mše svatá, celebrantem byl P.Vladimír Pavlík. Po mši svaté průvod věřících se přemístil do farního kostela Nanebevzetí Panny Marie Hrabyně, kde bylo uděleno svátostné požehnání. Foto zde

Závěreční koncert ZUŠ V. Vančury Háj ve Slezsku pobočka Hrabyně

Dne 14.6.2017 se konal, závěreční koncert ZUŠ V. Vančury Háj ve Slezsku v Komunitním Centrum svaté Kláry Charity Hrabyně. Celý koncert si můžete poslechnou zde  Foto

NOVÁ SLUŽBA CHARITY HRABYNĚ, PROVOZOVÁNÍ POŠTY PARTNER, NOVÁ PRACOVNÍ MÍSTA PRO OSOBY S HANDICAPEM

Charita Hrabyně otevírá novou službu v Ostravě-Polance nad Odrou, kde bude provozovat poštu a poštovních služby v rámci projektu Pošta Partner České pošty. Je to pilotní projekt naší organizace, kde budeme zkoušet uplatnitelnost osob s handicapem v poskytování poštovních služeb a jejich možné zapojení do pracovního procesu v rámci těchto služeb. V rámci otevření nové služby proběhne v pondělí 1. 5. 2017 Den otevřených dveří na poště Partner provozované Charitou Hrabyně, a to v době od 11.00 do 13.00 hodin na adrese: 1. května 1136 (prostory bývalé České pošty) v Ostravě-Polance nad Odrou. V rámci provozu pošty bude i nově otevřen krámek sv. Gabriela, patrona dobrých zpráv, kde bude prodej výrobků a služeb chráněných dílen. Těšíme se na Vaši návštěvu.

.

 

Charita Hrabyně bude provozovat Poštu Partner

Pošta převádí další pobočky

Česká pošta převede počátkem května na smluvní partnery další desítky svých poboček. Pošta Partner vznikne nově v několika obcích na Frýdecko-Místecku, ale i na dalších místech kraje. Například v Nýdku nebo Hrádku je převezmou obecní úřady. Díky tomu nabídnou tamním obyvatelům delší pracovní dobu. V Polance nad Odrou bude poštu provozovat Charita Hrabyně.

Přehrát celou reportáž

Zdroj:  Česká televize Události v regionech (Ostrava)  


1 | 2 >>